(04563) 6-04-23

(067) 249-86-67

info@belvet.kiev.ua

м. Біла Церква
вул. Клінічна, 6
УкрРуEng
Про компаніюПродукціяНовиниПублікаціїКонтактиВакансії
Продукція
Назад до каталогу

Лідокаїну гідрохлорид

Опис: 

Рідина безбарвна, прозора.

Склад:

1 мл препарату містить діючу речовину: лідокаїну гідрохлорид – 20 мл.

Фармакологічні властивості:

Лідокаїну гідрохлорид – похідна ацетаніліду, належить до групи аміно-амідних місцевоанестезуючих засобів, що позбавляють больової чутливості на обмеженій ділянці тіла. Дія полягає у стабілізації нейрональної мембрани, зниженні її проникності длі іонів натрію, що перешкоджає проведенню імпульсів нервовими волокнами. Можливий антагонізм з іонами кальцію. Лідокаїн швидко гідролізується в слаболужному середовищі тканин і після короткого латентного періоду діє протягом 60-90 хвилин. Його анестезуюча дія в 2-6 разів сильніша за прокаїн, але знижується при тканинному ацидозі.

Ефективний при усіх видах місцевого знеболення, має помірні вазодилатаційні та седативні властивості. При внутрішньом'язевому введенні максимальна концентрація в крові досягається через 5-15 хвилин, анестезуюча дія починається через 2-5 хвилин і триває близько 90 хвилин.

При місцевому застосуванні розчин всмоктується протягом 7-20 хвилин, залежно від дозі і місця нанесення. У плазмі крові зв'язується з білками на 50-80%, метаболізується у печінці і виводиться через 4-5 годин нирками близько 90% у формі метаболітів і близько 10% – у незміненому вигляді.

Показання:

Великій рогатій худобі, вівцям, козам, коням, свиням, собакам та котам для всіх видів місцевої анестезії (поверхнева, інфільтраційна, провідникова, епідуральна, спинальна, внутрішньосуглобова), ліквальних блокад периферичних нервів, нервових сплетінь при больових синдромах і гострих запальних процесах.

Протипоказання:

Не призначати тваринам з підвищеною чутливістю до діючих речовин препарату та іншим мідним лікарським засобам, під час вагітності, при важких кровотечах або інфікуванні місць можливої ін'єкції, захворюваннях серцево-судинної системи, порушеннях функції печінки, що супроводжуються зниженням печінкового кровотоку.

Спосіб застосування та дози:

Препарат застосовують у вигляді розчинів 0,25, 0,5 та 1%, для приготування яки в шприц до однієї частини препарату відповідно добирають 7, 3 або 1 частину води для ін'єкцій. Максимально допустима доза за діючою речовиною на 1 кг маси тіла становить: для котів – 2 мг, для великої рогатої худоби, овець, кіз, коней, свиней, собак – 4 мг.

Для продовження дії анестетика на кожні 10 мл розчину лідокаїну гідрохлориду додають 0,1 мл розчину адреналіну 0,10%.

Застереження:

Обережно призначати тваринам із захворюванням печінки, застійною серцевою недостатністю, у стані шоку і гіповолемії з вираженим пригніченням диханням, гіпоксією, під час лактації. В останному разі препарат застосовують лише тоді, коли передбачувана користь для самки перевищую потенційний ризик для молдняка. Не змішувати з іншими лікарськими засобами в одному шприці. Не поєднувати із барбітурами, курареподібними препаратами, з препаратами, які пригнічують або збуджують ЦНС. При використанні у терапевтичних дозах побічних ефектів не спостерігається, однак з боку нервової системи  та органів чуття можливі пригнічення дихання, апноє. Після введення великих доз препарату можливі зниження артеріального тиску, брадикардія, аритмія, шок, зупинка серця, інколи – алергічні реакції. При потраплянні голки в судину, а лідокаїну в кров можливе виникнення колапсу. В такому разі необіхдно застосувати судинозвужувальні та серцеві засоби.

При передозуванні можливі сонливість, порушення зору, блювання, зниженні артеріального тиску, тремтіння м'язів. У разі швидкого введення виникають гіпотензія, судинний колапс, судоми, пригнічення дихального центру. Можливі алергічні реакції з настанням анафілактичного шоку. При зменшенні частоти серцевих скорочень дозволяється ввести 0,5-1 мг атропіну сульфату.

Упаковка:

Скяні флакони по 10,20,50, 100 мл, скляні та поліпропіленово ампули по 5, 10 мл.

Умови зберігання:

В упаковці виробника, у сухому, темном у місці при температурі від +3 °С до +25 °С.

Після відкриття флакона препарат зберігати в холодильнику та використати протягом 10 діб.

Термін придатності – 3 роки.