(04563) 6-04-23

(067) 249-86-67

info@belvet.kiev.ua

м. Біла Церква
вул. Клінічна, 6
УкрРуEng
Про компаніюПродукціяНовиниПублікаціїКонтактиВакансії
Публікації
Детальніше

МІКРОСТИМУЛІН

2. Слад

1 л кормової добавки містить діючі речовини в хелатній формі цитратів:

Залізо - 1500 мг

Йод - 15 мг

Кобальт - 10 мг

Магній - 2000 мг

Марганець - 1500 мг

Мідь - 300 мг

Молібден - 0,5 мг

Селен - 3 мг

Хром - 0,5 мг

Цинк - 1000 мг

Допоміжні речовини: вода високоочищена.

3. Фармацевтична (лікарська) форма

Розчин для прийому всередину.

4. Фармакологічні властивості

ATC-vet класифікаційний код: QA12CX99 Інші мінеральні добавки, комбінації. Мікростімулін - це комбінована мінеральна добавка, в якій есенціальні елементи: залізо, йод, кобальт, магній, марганець, мідь, молібден, селен, хром і цинк представлені в хелатній формі карбоксилатов, які характеризуються значним рівнем біологічної доступності. Цитрати - є основною ланкою циклу Кребса, а іони металів виконують функцію стабілізаторів молекул субстрату, активних центрів ферментів і конформації білкових молекул ферментів, а саме третинної і четвертинної структур; беруть участь в окисно-відновних реакціях і в регуляції активності ферментів. Їх комбінація сприяє індукції гамма інтерферонів, активізує клітинне дихання, нормалізує обмін речовин, підвищує неспецифічну резистентність і адаптогенами організму тварин; позитивно впливає на продуктивність, відтворення і збереження тварин.

Залізо є складовою частиною гемоглобіну, міоглобіну і багатьох ферментів, які беруть участь в окисно-відновних реакціях. Цей елемент також входить до складу пероксидази і каталази, які є ферментами тканинного дихання.

Йод - один з основних складових компонентів тироксину і трийодтироніну - гормонів, які виробляються щитовидною залозою і регулюють майже всі основні види обміну речовин. Так, тироксин відповідає за енергетичний обмін і рівень теплопродукції в організмі і є каталізатором утворення енергії в клітинах.

Кобальт бере участь в утворенні крові, є каталізатором ряду ферментів. Фізіологічний ефект кобальту обумовлений його присутністю в молекулі ціанокобаламіну (вітамін В12). Він сприяє біосинтезу вітаміну В12 кишкової мікрофлорою в тонкому відділі кишечника.

Магній є складовою частиною всіх клітин і тканин організму тварин, разом з іонами інших елементів забезпечує стабільність іонної рівноваги рідких середовищ організму; входить до складу ферментів, пов'язаних з обміном фосфору і вуглеводів; активує фосфатазу плазми і кісток і бере участь в процесі нервово-м'язової збудливості. Магній, вступаючи в оборотні зв'язки з багатьма органічними речовинами, забезпечує можливість метаболізму близько 300 ферментів, зокрема КФК, аденілатциклази, фосфофруктокинази, K-Na-АТФази, Са-АТФази, ферментів білкового синтезу, гліколізу, трансмембранного транспорту іонів і ін. Магній необхідний для підтримки структури рибосом, нуклеїнових кислот і деяких білків. Він бере участь в реакціях окисного фосфорилювання, синтезі білка, обміні нуклеїнових кислот, ліпідів і фосфатів.

Марганець є структурною одиницею молекули багатьох ферментів, підвищує активність ферментів, які отщепляют СО2 від карбоксильних груп кислот і активує ті, які синтезують жирні кислоти. Він бере участь в процесі утворення кісток. Іони марганцю підсилюють білковий обмін, стимулюючи активність ферментів дипептидаза і аргінази.

Мідь є стимулятором органів кровотворення і в деяких органах і тканинах знаходиться в помітних кількостях. Вона сприяє зв'язуванню токсинів, активізує процеси вільного окислення в тканинах, стимулює деякі гормони гіпофіза, впливає на процеси розмноження і регулює статеве дозрівання.

Молібден є складовою частиною окремих ферментів, підвищує ефективність дії природних антиоксидантів, зокрема, вітаміну С, бере участь в регулюванні метаболізму білків, жирів, вуглеводів, у процесах біосинтезу гемоглобіну, сприяє виведенню сечової кислоти з організму.

Селен є есенціальним нутрієнтів, який входять до складу різних ферментів антиоксидантної дії - глутатіонпероксидази, які відповідають за антиоксидантний захист ліпідів клітинних стінок від перекисного окислення; бере участь у метаболізмі йоду і терморегулювання, входячи до складу трійодтіроніндейодінази і дейодінази; стимулює ерітроцітопоез, покращує живлення клітин киснем, проявляє імуностимулюючу дію і сприяє виведенню важких металів з організму.

Хром позитивно впливає на ріст тварин, розвиток плода, активізує метаболізм глюкози і інсуліну, стимулює імунний захист і репродуктивну здатність, проявляє антистресову дію.

Цинк бере участь в обміні нуклеїнових кислот і синтезі білків. Будучи пов'язаним з дією ферментів, гормонів і частково вітамінів, він значно впливає на основні життєві процеси: кровотворення, розмноження, ріст і розвиток організму тварин, вуглеводневої і енергетичного обміну.

5. Клінічні особливості

5.1 Вид тварин

Велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози, кролі, хутрові звірі, птиця (кури, індики, гуси, качки), собаки, кішки.

5.2 Показання до застосування

Мікростімулін випоюють тваринам і птиці в періоди підвищеної потреби в есенціальних елементах, особливо в стресових ситуаціях і змісті в несприятливих умовах, при зниженні продуктивності, інтенсивності росту і розвитку, зміні складу корму; з метою стимуляції обмінних процесів, підвищення неспецифічної резистентності, зміцнення імунітету, неспецифічної профілактики бактеріальних і вірусних захворювань, для активізації імунологічних реакцій при хворобах різної етіології, підвищення імунної відповіді організму на щеплення; після тривалого застосування антибіотиків, захисту організму від отруєнь і адаптації до несприятливих умов навколишнього середовища.

5.3 Протипоказання

Даних нема.

5.4 Особливі застереження при використанні

Вода, яка використовується для розведення препарату, не повинна містити залишків хлору або дезінфектантів.

5.5 Використання під час вагітності, лактації, яйценоскості

Без особливостей.

5.6 Взаємодія з іншими засобами та інші форми взаємодії

Даних немає.

5.7 Способи застосування та кількість для тварин різного віку

При більшості показань задають всередину протягом 3-5 діб:

а) з водою або кормом:

Вид тварин

Доза добавки

(мл на тварину)

Особливості застосування в окремі технологічні періоди

Велика рогата худоба, коні

10,0

 

 

 

5 діб перед зміною корму, 3-4 діб перед щепленням або перегрупуванням

Молодняк худоби, лошата

2,0

 

 

5 діб перед зміною корму, 3-4 діб перед щепленням

Свиноматки і кнури

3,0

 

 

5 діб перед зміною корму, 3 доби перед щепленням

Поросята на дорощуванні

1,5

 

3-4 доби перед щепленням або перекладом на відгодівлю

Свині на відгодівлі

2,5

 

3-4 доби перед щепленням або перед транспортуванням

Вівці, кози

2,0

 

3-4 доби перед щепленням або перегоном

Ягнята, козенята

1,0

 

3-4 доби перед щепленням або перегрупуванням

Коти і собаки дрібних порід

0,1-0,2

0,3-0,4

5 діб перед щепленням

 

б) з водою:

Вид тварин

Доза добавки

(мл на тварину)

Особливості застосування в окремі технологічні періоди

Кролі, хутрові звірі

1,0

5 діб перед щепленням

Кури-несучки, молодички

1,25

5 діб до щеплення і 3 дні після щеплення

Індики, качки, гуси, курчата бройлери

1,0

5 діб до щеплення і 3 дні після щеплення

Перед застосуванням вміст флакона необхідно збовтати.

5.8 Передозування (симптоми, невідкладні міри, антидоти)

Необхідно дотримуватися рекомендованого дозування.

5.9 Спеціальні застереження для обслуговуючого персоналу

Немає.

6. Фармацевтичні особливості

6.1 Строк дії

2 роки.

Термін придатності після відкриття (відбору) з флакона - 30 діб, за умови зберігання в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 5 ° С до 25 ° С.

Розчин препарату у воді придатний до використання протягом 48 годин.

6.2 Особливі міри зберігання

Зберігати в захищеному від світла місці при температурі від 5 °С до 25 °С.

6.3 Природа і склад контейнера первинної упаковки

Флакони зі скла або полімерних матеріалів по 5, 10, 50, 100, 200 і 1000 мл і полімерні каністри по 3, 5 і 10 л.