(04563) 6-04-23

(067) 249-86-67

info@belvet.kiev.ua

м. Біла Церква
вул. Клінічна, 6
УкрРуEng
Про компаніюПродукціяНовиниПублікаціїКонтактиВакансії
Публікації
Детальніше

Застосування препарату «Теранекрон» для лікування плоскоклітинного раку шкіри у собак і кішок

Пухлини, або новоутворення - патологічні розростання тканин організму, що виникають внаслідок розмноження клітинних елементів під впливом екзогенних та ендогенних факторів. Шкірні новоутворення діагностуються набагато частіше, ніж пухлини інших органів, на частку перших припадає 30% всіх пухлин у собак і 20% - у кішок. Прогноз завершення захворювання залежить від типу і розміру пухлини, а також від місця її локалізації. При доброякісних пухлинах або запальних процесах дерми і підшкірної клітковини прогноз завершення захворювання сприятливий. Пухлини виникають і розвиваються у вигляді окремих вогнищ з нормальних тканин організму і відрізняються від них особливістю свого зростання – зниженим диференціюванням клітинного складу, необмеженим і відносно незалежним, «автономним» ростом; у випадках злоякісного бластогенезу характеризуються здатністю інфільтративного росту, руйнуванням навколишніх тканин і метастазуванням.

Важливою особливістю пухлинної патології є те, що зростання пухлини відбувається за рахунок розмноження власних клітин організму. Головні особливості пухлин – атиповість будови клітин і тканин і необмежений ріст, що триває навіть після усунення найближчих причин, що зумовили їх появу.

Шкіра і підшкірна клітковина складаються з декількох видів тканин, які дають початок більшій кількості пухлин різних типів. Їх можна розділити на дві категорії:

  • Первинні пухлини дерми і підшкірної клітковини; (Первинні пухлини, що виникають в дермі, підшкірній клітковині і сусідній сполучної тканини, можуть бути як злоякісними, так і доброякісними і розвиватися у вигляді одиночних і множинних уражень.)
  • Вторинні пухлини - метастази в шкіру; (Такі пухлини є проявом системного злоякісного захворювання, вони можуть бути представлені у вигляді одиночних і множинних уражень).

Таким чином, шкірні пухлини можуть бути злоякісними і доброякісними, одиночними і множинними. Шкірні пухлини слід диференціювати з пухлиноподібними захворюваннями, які включають гіперпластичні, гранулематозні, запальні процеси і аномалії розвитку. Необхідною умовою успішного лікування новоутворень є точне визначення їх природи і росту.

Плоскоклітинний рак - поширене злоякісне утворення, що бере початок з кератиноцитів. Пухлина має здатність до проростання в навколишні тканини і має слабку метастатичну активність (за винятком тих пухлин, які утворюються в області пальців).

Виникає ця патологія при пошкодженні шкіри сонцем, при хронічних пошкодженнях шкіри, при ураженні вірусом папіломи. Віковий діапазон - приблизно 9 років. У даного захворювання породна і статева схильність повністю відсутня. У кішок білого забарвлення (короткошерстих або довгошерстих) є велика ймовірність (в 13 разів більше, ніж у кішок іншого забарвлення) виникнення плоскоклітинного раку внаслідок відсутності в шкірі і шерсті пігменту.

У тварин спостерігаються папіломатозні ураження, частіше виразкового характеру. Виразкові ураження  - кратероподібні з кірочками. Зверху ураження спостерігається рогова кератома. Локалізація новоутворень частіше зустрічається в області голови - 80%, особливо на кінчиках вух - 54% і повік  - 19%. Ураження можуть зустрічатися і в інших областях тіла, але це спостерігається рідше. Пошкодження періоніхіальної області зачіпають кісткову тканину і дають метастази швидше. Тривалість життя у 50% тварин при наявності слабо видозмінених пухлин - тільки 12 тижнів. Хірургічне висікання новоутворень шкіри і променеву терапію застосовують при локалізованих пухлинах. При множинному або десимінованому  ураженні показані хіміотерапія і комбіновані методи лікування.

Лікування доброякісних шкірних новоутворень полягає в їх повному видаленні. Як правило, їх видаляють разом зі здоровою тканиною, а не по межі пухлини і здорової тканини. Це робиться з метою запобігання залишення тканин пухлини і її рецидивування. В основному при правильному видаленні доброякісної пухлини прогноз сприятливий.

Для лікування своїх пацієнтів із злоякісними новоутвореннями шкіри ми застосовували препарат «Теранекрон D6». За останній рік в клініці спостерігалося 5 пацієнтів з діагнозом - плоскоклітинний рак.

Теранекрон - препарат, створений на основі отрути павука тарантула в концентрації, безпечної для ссавців. Теранекрон показує високу лікувальну ефективність при некротичних і проліферативних процесах. Один з напрямків застосування Теранекрона в ветеринарії - це лікування панарицію, некротичних виразок, некрозів м'яких тканин та інших запалень, прискорення загоєння родових шляхів після важких пологів. Діюча речовина цього ветеринарного препарату абсорбується в запальних тканинах, диференціюючи їх від здорових клітин, і пригнічує запалення. Унікальність Теранекрона полягає в ефективній  протипухлинній дії  за раку молочної залози у собак. Як показує клінічний досвід, через два - чотири тижні після початку курсу лікування ріст пухлини молочної залози сповільнюється або навіть зовсім зупиняється.

Це властивість препарату давно знайшло широке застосування за кордоном. А унікальність наших досліджень в тому, що ми застосовували Теранекрон при злоякісних новоутвореннях шкіри у собак і кішок.

В результаті наших досліджень були отримані наступні позитивні зміни:

1. Зростання пухлин сповільнювався вже через дві - чотири тижні після початку курсу лікування

2. Спостерігалася стійка ремісія.

3. Тварини із злоякісними пухлинами зовні виглядали краще і у них зменшувалися в розмірі уражені регіональні лімфатичні вузли

4. Межі пухлини брали чіткий контур, і вся пухлина ставала менше.

            Слід зазначити, що навіть якщо на момент звернення власника у собаки вже спостерігалося некротичні запалення окремих ділянок пухлини, то після курсу лікування, препаратом «Теранекрон» некроз тканини, як правило, припинявся, причому розвиток рецидивів пухлини ми продовжуємо контролювати ін'єкціями і інтервалом 6 місяців.